Strona głównaĆwiczeniaBieganie - od czego zacząć?

Bieganie – od czego zacząć?

Poprawa utraconej formy? Chęć zgubienia zbędnych kilogramów? A może pomysł na aktywne spędzenie wolnego czasu? Tak, bieganie jest sportem dla każdego. Nie wymaga specjalnego przygotowania, specjalnych planów czy drogiego i wyszukanego sprzętu. Potrzebne są tylko chęci, aby zacząć biegać.

Motywacja – klucz do biegania

Wiele osób myśląc o bieganiu zaczyna niejako od tyłu. Analizuje garderobę sportową, sprzęt elektroniczny czy inne gadżety. Najważniejsze jest całkowicie coś innego, coś bez czego albo nie zaczniemy biegać albo szybko się zniechęcimy. Mowa o motywacji. Od tego należy zacząć. Należy sobie postawić pytanie po co mi bieganie, jaki mam cel w tym, aby co kilka dni założyć buty i pójść na przysłowiową godzinę pobiegać. Co nas może motywować? Brak formy, zadyszka po trochę większym wysiłku fizycznym, innych nadwaga a jeszcze inni chcą tak spędzać wolny czas zamiast oglądania telewizji. Jeśli znajdziesz to coś, co będzie ciebie pchać do biegania to jest to pierwszy krok do sukcesu.

Sprzęt do biegania

Jak już znaleźliśmy motywację to czas na akcesoria biegowe. Bieganie jest sportem tak naprawdę chyba jednym z najtańszych. Właściwie jedynym elementem ubrania, który należy mieć to buty do biegania. To ważne, bo nawet te najtańsze zapewniają dużo lepszą amortyzację oraz zabezpieczają nas przed kontuzjami. Koszulki, spodenki, rękawiczki, czapki czy okulary są wskazane ale nie są niezbędne. Główną ich zaletą jest zwiększenie komfortu biegu a nie samego bezpieczeństwa. Zatem na samym początku nie musisz angażować środków finansowych w tego typu asortyment. Jak już uznasz, że bieganie cię kręci to wówczas można inwestować w pozostałe elementy garderoby biegacza.

Jak zacząć?

Jeśli nie uprawiasz jakiegoś innego sportu i od wielu lat nie zaznałeś aktywności fizycznej to należy zacząć od niewielkich dystansów, przebieganych w wolnym tempie. W bieganiu nie ma drogi na skróty, zawsze należy spokojnie rozkręcać organizm tak aby nie złapać kontuzji. Jeśli chcesz to robić bardziej profesjonalnie to zawsze można skorzystać z usług trenera.

Jak zatem widać do rozpoczęcia bieganie nie potrzeba wiele, bo oprócz chęci potrzebne są nam tylko odpowiednie buty i już możemy uprawiać jeden z najpopularniejszych sportów amatorów.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read