Strona głównaDietaCo pomaga na odchudzanie?

Co pomaga na odchudzanie?

Chcesz pozbyć się nadprogramowych kilogramów i zastanawiasz się, co pomaga na odchudzanie? Odpowiedź jest prosta – regularna aktywność fizyczna i zmiana sposobu odżywiania. To właśnie na drugim aspekcie skupimy się w tym artykule, podpowiadając, jak ułatwić i przyspieszyć zrzucanie tkanki tłuszczowej bez narażania zdrowia.

Co nie pomaga na odchudzanie? Zapomnij o dietach cud!

Zanim opowiemy Ci o kilku sprawdzonych sposobach i podpowiemy, co pomaga na odchudzanie, warto przyjrzeć się rzeczom, których zdecydowanie warto unikać. Jedną z nich jest słynna już dieta cud, która może przyjmować różnorodne formy. Bez względu na jej rodzaj – unikaj jej jak ognia, ponieważ jest to jeden z najprostszych sposobów nie na zrzucenie niechcianych kilogramów, a na utratę zdrowia. Zbyt szybka utrata wagi może powodować problemy z hormonami czy układem trawiennym oraz prowadzić do występowania niedoborów.

Co jeszcze nie pomaga na odchudzanie? Monotonia! Nuda na talerzu to ogromny wróg wszystkich osób, które zdecydowały się zadbać o swoje zdrowie i sylwetkę. Powtarzające się posiłki mogą skutecznie zniechęcić Cię do kontynuowania diety i stać się przyczyną wystąpienia efektu jo-jo. Na szczęście możesz w łatwy sposób tego uniknąć, decydując się na przykład na zamówienie cateringu dietetycznego dostępnego tutaj. Dzięki zestawowi starannie przyrządzonych dań zadbasz i o prawidłową kaloryczność dziennego menu, i zafundujesz sobie mnóstwo ciekawych smaków.

Kilka trików, które ułatwią Ci odchudzanie

Wiesz już, czego unikać, jeśli zdecydowałeś się przejść na dietę. Co w takim razie pomaga na odchudzanie? Najłatwiejszą zmianą, którą możesz wprowadzić dosłownie w ciągu sekundy, jest zadbanie o prawidłową ilość płynów. Od teraz woda powinna zostać Twoją najlepszą przyjaciółką. Możesz również sięgać po herbatki ziołowe czy kawę. Pamiętaj jednak, aby ich nie słodzić. Zamiast białego cukru wybierz jego zdrowsze zamienniki – ksylitol czy erytrol.

Jedz mniej, a częściej. Przyjęto, że najlepiej jest spożywać około 4-5 posiłków dziennie, oczywiście w równych odstępach czasowych. Dlaczego? Przede wszystkim po to, aby nie obciążać żołądka oraz zapobiegać ewentualnym wahaniom cukru we krwi, które mogą powodować uczucie senności po jedzeniu. Dodatkowo mniejsze dania są świetnym pomysłem na zafundowanie sobie regularnych dawek energii i zadbanie o właściwą kaloryczność wszystkich posiłków spożywanych w ciągu dnia.

Co jeszcze pomaga na odchudzanie? Błonnik pokarmowy, który odpowiada między innymi za zapewnienie uczucia sytości, regulowanie pracy układu pokarmowego i przyspieszenie pasażu jelitowego. Dodatkowo włókno surowe wiąże wodę w jelitach oraz może ograniczać wchłanianie szkodliwego dla zdrowia cukru. Najwięcej błonnika znajdziesz oczywiście w surowych warzywach i owocach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read