Strona głównaPoradyDzbanek z filtrem - korzyści dla zdrowia, portfela i planety!

Dzbanek z filtrem – korzyści dla zdrowia, portfela i planety!

Dzbanek z filtrem to oszczędność dla portfela, korzyści dla zdrowia i wkład w ochronę środowiska naturalnego. Te funkcjonalne sprzęty kuchenne nie tylko oczyszczają wodę kranową z chloru i metali ciężkich. Poznaj wszystkie zalety dzbanków z filtrem!

Dzbanki z filtrem na dobre wpisały się już w krajobraz naszych gospodarstw domowych i półek w supermarketach. Dzięki nim nie musimy nosić ze sklepów ciężkiej wody butelkowanej, a na dodatek możemy sporo zaoszczędzić. Korzyści jest jednak znacznie więcej!

Dzbanek z filtrem – ile można zaoszczędzić?

Woda to podstawa życia. By cieszyć się zdrowiem i dobrym samopoczuciem powinno się jej wypijać około dwóch litrów dziennie. Kupowanie takich ilości wody butelkowanej może nadwerężyć nie tylko nasze plecy (zwłaszcza gdy nie mamy samochodu lub windy w bloku), ale także portfel.

Przy korzystaniu z dzbanków z filtrem 1 litr wody kosztuje zaledwie 10 groszy. To sprawia, że w porównaniu z wodą butelkowaną rocznie w kieszeni zostaje nam nawet 2 tysiące złotych. Szacuje się, że miesięczny koszt wody butelkowanej w czteroosobowej rodzinie to ok. 195 zł. Tymczasem zakup filtra dającego taką samą ilość wody to… 15 zł. Liczby mówią same za siebie.

Dzbanki z filtrem a zdrowie

Przy zakupie dzbanka z filtrem nie warto sięgać po ofertę od niesprawdzonych producentów i narażać się na ich nieuczciwość. Sprzęty sprawdzonych marek to gwarancja wysokiej skuteczności filtrowania, spełniania norm unijnych i posiadania niezbędnych atestów.

Wysokiej jakości dzbanki z filtrem pozwalają usunąć z wody kranowej nieprzyjemny zapach i smak chloru, a także kamień kotłowy. Ale oczyszczanie wody to nie jedyna ich funkcja. Filtrowanie wody filtrem z Mg+ sprawia, że jakość kranówki jest porównywalna z butelkowaną a nieraz nawet lepsza. Ponadto, dzbanki z filtrem podnoszą także pH wody (pamiętajmy, że alkaliczna woda pomaga w walce z zakwaszaniem organizmu). Godne polecenia dzbanki z filtrem znajdziesz na https://dafi.pl/dzbanki-filtrujace.

Ekologia przede wszystkim!

Picie wody źródlanej lub mineralnej w plastikowych butelkach to spory problem dla środowiska naturalnego. Dzbanki z filtrem pozwalają realnie ograniczyć ilość tych szkodliwych odpadów.

Korzystanie z filtrów świetnie wpisuje się też w ideę less waste, która zakłada generowanie jak najmniejszej ilości odpadów, a więc ograniczanie ilości kupowanych rzeczy. Z uwagi na to, że opakowania wykonane z plastiku zawierają substancje uchodzące za najbardziej szkodliwe dla środowiska wybór dzbanka z filtrem zdaje się być naturalnym wyborem!

Zrezygnowanie z kupowania wody w jednorazowych, plastikowych butelkach pozwala zmniejszyć ilość odpadów nawet o 20 kg rocznie na osobę!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read