Strona głównaRoweryEvil Bikes - rowery enduro dla wymagających

Evil Bikes – rowery enduro dla wymagających

Rowery MTB, czyli mountain terrain bike to sprzęty, które przeznaczone są do jazdy po górach. Jeszcze do niedawna wszystkie rozwiązania tego typu były do siebie bardzo podobne, dlatego wybranie czegoś interesującego, nie było niczym trudnym. Z czasem jednak sama dyscyplina ewoluowała. W końcu po górach można poruszać się na wiele różnych sposobów, dlatego światło dzień ujrzało wiele różnych rowerów. Najpopularniejsze z nich to sprzęty enduro oraz trail. Co warto wiedzieć na temat takich rozwiązań?

Enduro

Rowery enduro marki Evil Bikes to sprzęty, które świetnie sprawdzą się w przypadku wielogodzinnych wypadów górskich po trudnych terenach. Nie znajdziemy w nich wyciągów, a co za tym idzie, rozwiązania te są bardzo wszechstronne, a jazda pod górkę nie jest niczym problematycznym. Nie można jednak nie wspomnieć, że nie jest to jazda rekreacyjna, dlatego nie zawsze będzie przyjemna. Skok amortyzacji jest mniejszy, aniżeli w przypadku konkurencyjnego rozwiązania, jakim jest downhill. W większości wypadków rowery enduro Evil to sprzęty typu full ze skokiem amortyzacji na poziomie 160 mm. Jeśli jednak chcesz, bez problemu znajdziesz także rozwiązania hardtail. Rama rowerów enduro najczęściej jest dość krótka oraz sztywna. Bardzo istotnym elementem całej układanki są hydrauliczne hamulce z dużymi tarczami, które zapewniają wiele bezpieczeństwa. Waga takich sprzętów waha się od 12 do 16 kilogramów.

Trail

Rowery trailowe pozwalają na komfortowe podjazdy na długich trasach. Najczęściej można zakupić je w wersji full suspension lub hardtail, gdzie skok amortyzacji zawarty jest w przedziale od 120 do 150 mm. Umożliwiają agresywną jazdę, która zapewnia wiele emocji. W porównaniu do enduro są lżejsza, a jazda nimi pod górkę jest znacznie przyjemniejsza. Nie można także zapomnieć o świetnej zwrotności. Wpływa na nią szeroka kierownica, a także regulowana sztyca. Na końcu można wspomnieć o wielkości kół, które najczęściej mają 29 cali.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read