Strona głównaPoradyJak zmotywować się do pójścia na siłownię?

Jak zmotywować się do pójścia na siłownię?

Wiosna i lato to idealny czas, aby rozpocząć trening na siłowni. Pogoda sprzyja aktywności, ale nie wszyscy lubią i chcą uprawiać sport na świeżym powietrzu. Każdy jednak zdaje sobie sprawę, że wpływ treningu na zdrowie jest nie do przecenienia.

Pamiętaj, że siłownia jest miejscem nie tylko dla osób już będących aktywnymi fizycznie. Dla początkujących wręcz zaleca się ćwiczenie pod kątem trenera, aby chociażby poprawnie używać znajdujących się tam urządzeń lub dostosować je do naszego wzrostu. Niektóre przyrządy mogą bowiem wyrządzić tylko szkodę dla zdrowia, zwłaszcza jeśli jesteś bardzo wysoki.

Jak wybrać siłownię?

W tej chwili wybór jest niemal nieograniczony, ponieważ rosnąca moda na bycie aktywnym wpłynęła na rozwój branży fitness. Na początek możesz zobaczyć, która siłownia cieszy się dobrymi opiniami jest w pobliżu twojego domu. Trening na siłowni warto rozpocząć od rozmowy z trenerem, więc wybierając klub dla siebie upewnij się, że oferuje on dostępnych trenerów. Profesjonalista po wstępnej rozmowie powinien zaproponować ci ciekawe plany treningowe na siłownię, które skoncentrują się na tych obszarach twojego ciała, które według ciebie trzeba najbardziej poprawić.

Zaczynamy trening!

Przestępując po raz pierwszy próg siłowni, niewiele osób czuje się pewnie. Nie znasz urządzeń, zapomniałeś butelki z wodą i ręcznika. Jeśli nie masz wiedzy na temat korzystania z przyrządów, nie bój się zapytać trenera albo bardziej doświadczonych osób. Pamiętaj, że korzystając z przyrządów do ćwiczeń w niewłaściwy sposób, możesz bardziej sobie zaszkodzić, niż zbudować wymarzoną sylwetkę. Wiele zależy od obecnej kondycji oraz sylwetki. Wysokie osoby powinny dostosować urządzenia do ćwiczeń, jeśli wcześniej korzystał z nich ktoś niższy.

Nie może zabraknąć ci cierpliwości

Jedną z podstawowych zasad, które pozwalają utrzymać motywację do ćwiczeń na wysokim poziomie jest cierpliwość. Często jesteśmy przyzwyczajeni, że sukces przychodzi od razu, tymczasem nawet idealny plan treningowy nie zrobi z twojego ciała doskonałej rzeźby w tydzień. Ćwiczenia to długofalowy proces, który wymaga czasu. Na szczęście wiele małych osiągnięć możesz zaobserwować już po 2-3 treningach na siłowni, jak np. dłuższy dystans przebiegnięty na bieżni czy pierwszy zgubiony kilogram. Warto cieszyć się z małych sukcesów.

A co po treningu?

Pamiętajmy też, że odchudzanie nie kończy się z momentem wyjścia z siłowni. Oczywiście wpływ treningu na zdrowie jest nieoceniony, jednak równie istotny jest zdrowy tryb życia, który trwa całą dobę i obejmuje chociażby dietę czy rezygnację z popularnych używek. Więcej na ten temat możesz znaleźć na stronie https://potreningu.pl/articles/list/category/1/zdrowie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read