Strona głównaRekreacjaJazda na rolkach - jak się przygotować?

Jazda na rolkach – jak się przygotować?

Jazda na rolkach to znakomity sposób na spalenie zbędnych kalorii, a także ogromna zabawa. Pozwala na zrzucenie nadprogramowych kilogramów, a także wzmocnić mięśnie nóg, poprawić kondycję, gibkość i sprawić, że nasz brzuch i pupa będą bardziej atrakcyjne.

Nauka jazdy na rolkach – jak się przygotować?

Na rolkach może jeździć praktycznie każdy. Nie obciąża ona zbytnio stawów i kości. Rolki nie są dobrym pomysłem, tylko gdy ktoś cierpi na problemy z krążeniem i niewydolność oddechową. Również zaawansowana osteoporoza może być przeciwwskazaniem.

Jazdy na rolkach najlepiej uczyć się samodzielnie lub z osobą towarzyszącą. Konieczna do tego będzie płaska i twarda przestrzeń (najlepiej beton lub asfalt). Na początku bardzo często będą nam się zdarzać upadki więc należy przygotować się na sporą liczbę otarć i siniaków. Warto zaopatrzyć się w ochraniacze, które pozwolą zapobiec najbardziej poważnym urazom.

Jeśli ktoś jeździł już na łyżwach, to większość roboty ma już za sobą. Pozycja przy obu tych sportach jest bardzo podobna, tak samo jak i sposób wprawiania łyżew i rolek w ruch.

Wybór odpowiednich rolek

Wybierając rolki należy je koniecznie dobrać do indywidualnych potrzeb i rozmiaru stopy. Na początku najlepiej zdecydować się na model z czterema kółkami wykonanymi z miękkiej gumy. Najlepiej wybrać rolki, któregoś ze znanych producentów jak np. K2, RollerBlade, Tempish, Roces.

Korzyści jazdy na rolkach

Jeżdżenie na rolkach nie obciąża kręgosłupa i stawów tak bardzo jak inne sporty jak np. bieganie. Pomaga także spalić tkankę tłuszczową. Kilka treningów w ciągu tygodnia sprawi, że ciało stanie się smuklejsze, a waga poszybuje w dół.

Jazda na rolkach wspomaga serce i układ krążenia, poprawia również koordynację ruchową i kształtuje mięśnie nóg i pośladków. W czasie jazdy pracują wszystkie główne grupy mięśniowe, więc całe ciało odniesie korzyści.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read