Strona głównaRekreacjaKajaki - tanio i dobrze. Czy to możliwe?

Kajaki – tanio i dobrze. Czy to możliwe?

Kajakarstwo cieszyło się niegdyś niezbyt dobrą sławą. Może się zdziwisz, bo przecież korzyści płynące z tej formy aktywności fizycznej są niezaprzeczalne i bezdyskusyjne. Chodzi mi jednak nie o aspekty zdrowotne, rekreacyjne bądź turystyczne, a ekonomiczne – spływy wydawały się niegdyś…drogie. Nie wspominając już o zakupie własnej łodzi! Czy tak jest nadal? Czy możliwym jest, że znajdziesz kajaki tanio, po dobrej cenie?

Kajaki tanio – co to właściwie znaczy?

Oczywiście zdaję sobie sprawę, że dla każdego “tanio” może oznaczać coś innego – dla jednego będzie to kilkadziesiąt złotych, dla drugiego kilkaset, a dla trzeciego jeszcze inaczej. Pamiętaj jednak, że zakup własnej łodzi to inwestycja, która zwróci Ci się z biegiem lat. Nie oszukujmy się – znaleźć dobrej jakości nowy kajak poniżej 1000zł jest wręcz niemożliwością. Chyba, że mowa o kajakach dziecięcych – np. zestaw “Solo” marki Pelican, w skład którego wchodzi kajak, kamizelka oraz wiosło, jest dostępny w sklepie internetowym gokajak.com za ok. 800/900zł. Jeżeli interesuje Cię pojęcie “kajaki tanio”, to polecam zajrzeć właśnie na tę stronę internetową.

Polecani producenci

Nie sztuką jest znaleźć kajaki tanio, w niskiej i okazyjnej cenie – pamiętaj, że w tym przypadku niesamowicie ważna jest jakość! Kupując łódź masz zapewne zamiar korzystać z niej dłużej niż przez jeden sezon, prawda? Różnie może się też mieć sprawa z warunkami, z jakimi przyjdzie Ci się zmierzyć: spokojna tafla jeziora to absolutnie coś innego niż zafalowana woda morska, a spokojna z pozoru rzeka szybko może przeobrazić się w akwen o wartkim, szybkim nurcie. Decydując się na zakup kajaka pamiętaj, że musisz czuć się w nim stabilnie i przede wszystkim bezpiecznie. Biorąc pod uwagę te wszystkie aspekty, udało mi się zebrać informacje o kilku producentach, których kajaki cieszą się dobrą sławą. Nie bój się – Twój portfel nie ucierpi zbyt mocno.

  • DAG – marka francuska produkująca modele zarówno dla dzieci (np. SX 230), jak i dla dorosłych
  • Pelican – wspomniany już wyżej. Na uwagę zasługuje kajak Sentinel 100 X (ok. 1499zł)
  • GT Kayak – różne warianty kolorystyczne dostępne już za niewiele ponad 1500zł
  • Aquarius – niezaprzeczalnie wysoka jakość idąca w parze z przystępną ceną. Polski producent!
  • FeelFree – międzynarodowy gigant. Kajaki od FeelFree są niesamowicie popularne w USA. Kajak tej marki to wydatek rozpoczynający się od 2000zł wzwyż.

Gdzie można znaleźć kajaki tanio?

Na wspomnianej już wyżej stronie gokajak.com. Znajdziesz tam produkty wszystkich wspomnianych wyżej marek. Warto skorzystać z cyklicznie pojawiających się promocji. Ponadto w tym sklepie internetowym dostępnych jest wiele modeli kajaków sprzedawanych w pakiecie z całym niezbędnym osprzętowaniem (z wiosłami, kamizelkami, niekiedy z workami wodoszczelnymi). Kajaki tanio? I…dobrze? Tylko na gokajak.com.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read