Strona głównaSprzęt sportowyLatarki czołowe do biegania – wszystko, co musisz o nich wiedzieć

Latarki czołowe do biegania – wszystko, co musisz o nich wiedzieć

Jak się okazuje, latarki czołowe są jednym z najpotrzebniejszych elementów wyposażenia biegacza, a już zwłaszcza takiego, który preferuje aktywność w godzinach wieczorno-nocnych. Zapewniają nam bezpieczeństwo nie tylko poprzez oświetlanie nam drogi, ale również sygnalizowanie otoczeniu naszego położenia, co ma szczególne znaczenie podczas biegu przy drodze. Nie czekaj więc i już teraz dowiedz, się które latarki czołowe do biegania będą ciebie idealne.

  1. Rodzaje latarek czołowych.
  2. Jasność światła.
  3. Waga latarki.
  4. Nie tylko dla biegaczy.

Biegacze jednogłośnie przyznają, że zaraz po butach odraz odzieży to właśnie latarki czołowe są niezbędnym wyborem mającym wpływ na bezpieczeństwo oraz komfort biegania. Zwłaszcza w porze jesienno-zimowej, kiedy dni stają się coraz krótsze, bardzo często biegamy po ciemku. Nim jednak przystąpimy do kupna, warto dokładniej poznać latarki czołowe do biegania.

Rodzaje latarek czołowych

Wyróżniamy trzy typy latarek czołowych, biorąc pod uwagę sposób ich zasilania. Są to latarki: akumulatorowe, bateryjne bądź też akumulatorowo-bateryjne (DSS). Wybór na konkretny model powinien być czysto indywidualny, biorąc pod uwagę nasze potrzeby, ale i rodzaj aktywności. Np. gdy wiemy, że będziemy posiadali ograniczony dostęp do elektryczności, rozsądniej będzie wybrać latarkę bateryjną.

Jasność światła

Szukając latarki czołowej do biegania, musimy bezwzględnie zwrócić uwagę na jasność rzucanego światła, a także maksymalną odległość. Nie może ona być zbyt słaba ani też zbyt mocna (jeśli nie chcemy razić np. mijających nas pojazdów). Dlatego też jasność nie powinna spadać poniżej 70 lumenów z zasięgiem 15 metrów.

Waga latarki

Podczas biegania, jak i wszelkich innych aktywności fizycznych, równie istotna jest waga, którą jesteśmy dodatkowo obciążeni. Dlatego też i latarka czołowa do biegania nie może być zbyt ciężka, gdyż źle wpłynie to na nasz komfort ruchu. Dobrym więc pomysłem będzie wybór modelu z zasobnikiem, który umieszczony jest w tylnej części pasku (z dodatkową lampką sygnalizacyjną).

Nie tylko dla biegaczy

Co jednak istotne, latarki czołowe do biegania mogą idealnie się sprawdzić także w przypadku innych aktywności fizycznych. Docenią je zarówno amatorzy pieszych wycieczek, survivalowcy, bushcraftowcy, grotołazi, a nawet rowerzyści. Każda z tych grup wykorzystuje je na swój własny sposób, jednak bezsprzecznie stwierdzają, że dzięki nim znacząco zwiększyli swoje bezpieczeństwo oraz wygodę, zastępując klasyczne latarki ręczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read