Strona głównaZakupyObrazy na płótnie

Obrazy na płótnie

Większość z nas wyobraża sobie obraz jako dzieło namalowane na płótnie, chociaż z pewnością znacznie częściej spotkamy się z obrazkami malowanymi na kartonie, desce albo ze szkicami wykonanymi na brystolu.

Jednak to obrazy na płótnie mają w sobie wyjątkowy klimat dzieła sztuki nawet, jeżeli wiszą w przedpokoju. Są ponadczasowe i stanowią idealną dekorację każdego wnętrza.

Rodzaje malarstwa

Podział malarstwa jest bardzo szeroki. Można go podzielić zarówno pod względem techniki wykonania obrazu, rodzaju podłoża, palety barw, przedstawianego tematu lub funkcji. Najczęstsze podziały występują ze względu na technikę oraz tematykę.

Do najpopularniejszych technik malarskich zaliczamy: malarstwo akrylowe, olejne i temperowe, akwarele, gwasz, freski, malarstwo na szkle, witraże, polichromie, collage, graffiti i ostatnio modne malarstwo sprayem.

W przypadku podziału na tematykę, możemy wyróżnić jego główne nurty: portrety, akty, pejzaże ( w tym weduty – przedstawianie miasta i nokturn – krajobrazy nocne), rodzajowe, malarstwo marynistyczne, historyczne i religijne, martwą naturę i abstrakcje.

Przewaga obrazów na płótnie

Choć rodzaje podłoża bywają różne, obrazy na płótnie są wyjątkowe. Niezależnie od tematu i techniki, mają od razu swoistą strukturę, która nadaje obrazom głębi i wyjątkowości. Prezentujemy zarówno obrazy malowane ręcznie, jak i drukowane. Oba rodzaje mają unikatowy charakter i wyjątkowo prezentują się na ścianach każdego pomieszczenia.

Obrazy na płótnie wymagają dokładności i odpowiedniej prezentacji wybranego tematu. Nasze obrazy mają ponadto piękne, realistyczne kolory i przyciągają wzrok niezależnie od tego, gdzie zostały zawieszone.

Wyjątkowe płótno

Nie każde płótno doskonale sprawdza się przy tworzeniu pięknych dekoracji ściennych. Obrazy na płótnie włoskim zawdzięczają swoja wyjątkowość wysokiej jakości płótnu, które ma odpowiednią grubość i zostało profesjonalnie przygotowane. Dzięki temu zostaje zachowana odpowiednia struktura, zaś końcowy efekt jest naprawdę zachwycający.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read