Strona głównaPiłka nożnaRodzaje i zastosowanie siatek ochronnych

Rodzaje i zastosowanie siatek ochronnych

Siatki zabezpieczające spotkać możemy w wielu miejscach. Jak sama nazwa mówi, pełnią one funkcję ochronną, możemy zobaczyć je w ogrodach, parkach, placach zabaw, boiskach sportowych, na budynkach, przy jezdniach i nie tylko. Ogrodzenie boiska sportowego gwarantuje bezpieczeństwo i pozwala uniknąć nieszczęśliwych wypadków. Siatka do zabezpieczenia danego obszaru powinna więc być wytrzymała i solidna. Jakie są rodzaje siatek ochronnych i które z nich wybierać?

Zastosowanie siatek ochronnych jest obszerne. Wśród dostępnych rodzajów rozróżniamy kilka, które zajmują ważną rolę w przemyśle, sporcie czy budownictwie. Oto kilka rodzajów siatek, o których powinieneś wiedzieć:

  • siatki transportowe,
  • siatki przemysłowe,
  • siatki budowlane,
  • siatki dla zwierząt,
  • siatki sportowe – pilkochwyt,
  • siatki balkonowe,
  • siatki zabezpieczające dla dzieci.

Siatki sportowe

Słysząc siatki sportowe, jako pierwsze na myśl nasuwa nam się zabezpieczenie obiektów sportowych. Obecnie, niemal wokół każdego stadionu do gry w piłkę nożną zamontowane zostają siatki zabezpieczające. Takie rozwiązanie daje poczucie komfortu nie tylko piłkarzom ale również kibicom przybyłym na mecz. Najczęściej, siatki sportowe montowane są za bramkami. Niecelny, mocny strzał może wywołać szkody szczególnie jeśli obok znajduje się parking lub inne budynki wówczas solidnej siatki ochronnej nie może zabraknąć.

Hala sportowa i boisko

Zabezpieczenia montowane na boisku sportowym pod gołym niebem różnią się od tych zakładanych na halach sportowych. Te wybierane na stadiony czy orliki muszą wyróżniać się solidnością i trwałością wykonania. Zdecydowanie powinny być odporne na działanie czynników atmosferycznych. Niskie temperatury czy opady nie mogą naruszać wytrzymałości zabezpieczeń a założone siatki muszą przez kilka lat charakteryzować się dużą wytrzymałością na silne uderzenia.

Dużą popularnością cieszą się obecnie Domeks – siatki zabezpieczające polipropylenowe. Ich struktura sprawia, że doskonale sprawdzają się w każdych warunkach pogodowych. Śmiało można pozostawić je na zewnątrz przez cały rok. Nie ulegają zniszczeniom w zimie, podczas szczególnie niskich temperatur. Materiał z jakiego zostały wykonane doskonale znosi wysokie mrozy i opady śniegu.

siatka wokół boiska sportowego

Siatki transportowe

Siatki transportowe to element zabezpieczający ładunek przed zniszczeniem. Skutecznie utrzymują towar i zapobiegają niekontrolowanemu upadkowi. Doskonale sprawdzają się zarówno w przypadku małych jak i dużych ładunków. Zastosowanie siatek zabezpieczających w transporcie, szczególnie na dużych dystansach to niemal konieczność, takie działania pozwalają dowieźć towar na miejsce dokładnie w takim stanie jak został on odebrany bez obaw, że ulegnie zniszczeniu.

Dodatkowo, są nieocenioną pomocą w przypadku dalekich podróży. Dzięki nim, możemy unieruchomić bagaże na czas jazdy i nie będziemy musieć martwić się, że coś się potłucze lub połamie.

Siatki budowlane

Jak sama nazwa mówi siatki zabezpieczające budowlane znajdują swoje zastosowanie podczas budowy lub remontu różnych obiektów. Stanowią one zabezpieczenie nie tylko dla osób pracujących w tym miejscu ale również przechodniów. W przypadku tego rodzaju zabezpieczeń najważniejsza jest ich wytrzymałość. Główną ich zaletą powinna być wytrzymałość na uszkodzenia i ciężary. Siatki budowlane doskonale wyłapują spadające przedmioty chroniąc tym samym przed powstaniem szkód. Ich zastosowanie jest szerokie. Można zakładać je na całe ściany, okna i inne, stosowane są zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynku. Montaż tego typu zabezpieczeń nie jest niczym trudnym, wystarczy odpowiednio rozłożyć i przymocować siatkę.

W tym przypadku, również ważna jest trwałość i solidność materiału. Przy pracach remontowo budowlanych, bardzo często dochodzi do kontaktu z różnego rodzaju maszynami czy substancjami, które mogą wywołać zniszczenia. Ważny więc jest odpowiedni materiał do wykonania siatek. Ze względu na dużą wytrzymałość, najczęściej wybierany jest polietylen o bardzo wysokiej wytrzymałości.

Siatki dla zwierząt

Siatki montowane są wokół miejsca gdzie znajdują się zwierzęta. Mają na celu odgrodzenie osobników i zagwarantowanie im bezpieczeństwa. Stanowią barierę za którą wyjść nie można i doskonałą ochronę przed drapieżnymi zwierzętami i szkodnikami.

Siatki balkonowe

Stanowią doskonałe zabezpieczenie przed nieszczęśliwymi wypadkami. Siatki montowane na balkonach gwarantują bezpieczeństwo dzieciom i zwierzętom. Dzięki nim, będziesz mógł spokojnie pozostawić swoją pociechę lub pupila na świeżym powietrzu i nie martwić się o jego bezpieczeństwo.

Siatki zabezpieczające dla dzieci

Montowane są wszędzie, gdzie dziecko może być narażone na groźny upadek z wysokości. Najczęściej możemy spotkać się z nimi na balkonach, tarasach, schodach itd. Stanowią doskonałe zabezpieczenie przed nieszczęśliwym wypadkiem i gwarantują bezpieczeństwo.

Jak widzisz, dostępnych jest wiele rodzajów siatek. To, którą z nich wybierzesz zależy w dużej mierze od przeznaczenia. Każda z nich stanowi niezastąpioną ochronę, gwarantuje bezpieczeństwo i zabezpiecza przed nieprzyjemnymi zdarzeniami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read