Strona głównaPoradySłyszałeś o butelce z filtrem, ale wciąż zastanawiasz się nad zakupem

Słyszałeś o butelce z filtrem, ale wciąż zastanawiasz się nad zakupem

Słyszałeś o butelce z filtrem, ale wciąż zastanawiasz się nad zakupem, a może chcesz dowiedzieć się, jak wygląda wymiana filtra w butelce? Poznaj lepiej to niezwykłe rozwiązanie!

Butelka filtrująca jest lekka, poręczna oraz niezwykle trwała, dzięki temu możesz zapewnić sobie smaczną filtrowaną wodę kranową, gdziekolwiek jesteś! Każda butelka wielokrotnego użytku wyposażona jest w filtr węglowy (naturalne medium powstałe z łupin orzecha kokosowego), który nie tylko usuwa nieprzyjemny zapach i smak chloru z wody kranowej, podnosi jej pH (alkaliczna woda to doskonały sposób na walkę z zakwaszeniem organizmu), ale również pozostawi niezmienioną ilość pierwiastków w niej występujących. Butelka z filtrem dostępna jest w 3 wygodnych pojemnościach:

  • najmniejsza 0,3 l (stworzona z myślą o najmłodszych)
  • średnia 0,5 l (doskonale sprawdzi się na spacerze, w szkole czy w pracy)
  • największa 0,7 l (sprawdzi się na siłowni oraz podczas dalekich podróży)

Zanim przejdziemy do procesu (wymiana filtra w butelce), ustalmy, co możesz zyskać, sięgając po to rozwiązanie:

  • będziesz EKO (ograniczysz zużycie jednorazowych opakowań, w których sprzedawana jest butelkowana woda ze sklepu)
  • zaoszczędzisz czas i pieniądze (uwolnisz się od kupowania zgrzewek wody butelkowanej, a co za tym idzie, unikniesz wnoszenia ich do domu)
  • zapewnisz sobie komfortowe rozwiązanie (smaczną filtrowaną wodę kranową będziesz miał zawsze pod ręką)

Czas na omówienie wymiany filtra w butelce (poznaj proces krok po kroku). Jako przykładem posłużymy się butelką filtrującą Soft od polskiej marki Dafi:

KROK 1

Dokładnie umyj wszystkie elementy butelki filtrującej, możesz do tego użyć płynu do mycia naczyń oraz wody (do temperatury 50 stopni Celsjusza). Pamiętaj, aby nie wyparzać butelki oraz nie myć jej w zmywarce.

KROK 2

Wypłucz nowy filtr węglowy pod bieżącą zimną wodą kranową (przez około 30 sekund), następnie napełnij butelkę (2/3 pojemności) wodą. Umieść i zakręć ustnik z filtrem węglowym.

KROK 3

Następnie wstrząśnij butelką filtrującą, woda może nabrać szarawego koloru od węgla, to normalne. Wylej wodę kranową i przepłucz butelkę wielokrotnego użytku.

KROK 4

Napełnij butelkę zimną wodą kranową, następnie „zainstaluj” filtr oraz ustnik, kolejny raz opróżnij butelkę. Przepłucz butelkę i powtórz proces.

KROK 5

Napełnij ponownie butelkę filtrującą, zakręć ustnik z filtrem węglowym. Gotowe, możesz cieszyć się smaczną filtrowaną wodą kranową.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Wejdź na stronę youtube.com/Dafi i zobacz jak wygląda wymiana filtra w butelce przeprowadzona przez ambasadorkę polskiej marki Dafi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read