Strona głównaDietaZdrowe odżywianie, czyli co warto jeść

Zdrowe odżywianie, czyli co warto jeść

Wbrew pozorom nie wszystko co można kupić w sklepie jest zdrowe. Dlatego też warto poznać kilka najważniejszych porad związanych ze zdrowym odżywianiem. Istotne jest zarówno to co się je jak również jak się je. Poniżej prezentujemy kilka istotnych porad pozwalających na lepsze odżywianie się.

Regularne odżywianie – regularność posiłków jest bardzo ważna. Pozwala na równomierne dostarczanie do organizmu energii co ma wpływ na dobre samopoczucie, koncentrację oraz ułatwia utrzymanie odpowiedniej masy ciała.

Produkty najmniej przetworzone – im produkt jest bardziej przetworzenia żywności, którą spożywamy tym jest ona mniej zdrowa. Wynika z tego, że ze zdrowej diety trzeba wyrzucić wszelkie dania typu fast food, dania gotowe czy też produkty z długą listą składników.

Warzywa – Warzywa w diecie są praktycznie niezbędne, jednak im jest ich w niej więcej tym lepiej. Zawierają w sobie bardzo wiele przeciwutleniaczy, witamin i innych niezbędnych składników do zdrowego odżywiania. Oczywiście nie trzeba koniecznie spożywać surowych warzyw, mogą być pieczone, gotowane na parze czy też smażone

Owoce – Owoce są również bardzo ważnym składnikiem zdrowej diety, jednak powinny się one znajdować maksymalnie w dwóch posiłkach. Jeden może na nich bazować, natomiast jeśli chodzi o drugi to powinny być tylko dodatkiem. Jest to spowodowane faktem, że w owocach znajduje się sporo cukrów prostych, które mają wpływ na wahania insuliny oraz poziomu glukozy we krwi.

Innymi ważnymi kwestiami jeśli chodzi o zdrowe odżywianie jest zmniejszenie spożycia węglowodanów oraz zwiększenie spożycia tłuszczu, wybieranie tylko dobrych węglowodanów czy też wyrzucenie cukru z diety. Wbrew pozorom zdrowe odżywianie wcale nie jest takie trudne jakby się mogło wydawać.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read