Strona głównaĆwiczeniaJak ćwiczyć na siłowni?

Jak ćwiczyć na siłowni?

Ćwiczenia na siłowni to nie tylko ciekawy sposób na spędzenie wolnego czasu, ale przede wszystkim szansa na zrzuceniu kilku kilogramów i nabranie muskulatury. Ćwiczenia na siłowni mogą pomóc osiągnąć wymarzone cele, ale żeby było to możliwe, należy przestrzegać kilku zasad.

Wybór odpowiedniej siłowni

Zanim wybierzemy się na siłownię, musimy znaleźć taką, która zapewni nam wszystko co potrzebujemy. Musi posiadać dużo miejsca i sprzętu, w którym będziemy mogli trenować z wolnymi ciężarami. Ważne, żeby posiadała także dużą liczbę maszyn, które pomogą nam rozwinąć muskulaturę całego ciała. Nie można zapominać również o strefie cardio z bieżniami i rowerkami, gdyż to właśnie tam najprościej zrzucić zbędny tłuszcz.

Technika ćwiczeń i plan treningowy

Gdy już wybierzemy siłownię, pora przejść do planu treningowego i rozpoczęcia przygody z ćwiczeniami. Na początku warto przede wszystkim zapoznać się z właściwą techniką wykonywania ćwiczeń, gdyż  od tego zależą nasze postępu, ale i bezpieczeństwo. Warto skorzystać z usług profesjonalnego trenera personalnego, który pokaże nam jak bezpiecznie korzystać z całego sprzętu i pokaże jak wykonywać ćwiczenia.

Aby ćwiczenia przyniosły efekt, koniecznie trzeba opracować plan treningowy, Należy w nim uwzględnić ilość ćwiczeń przy każdej wizycie, a także ilość serii i powtórzeń danego ćwiczenia. Należy stworzyć go tak, by odczuwać w mięśniach każdą wizytę, ale jednocześnie nie przemęczać swojego organizmu, gdyż będzie to prowadziło do kontuzji i zatrzymania efektów.

Rozgrzewka i schłodzenie

Niezbędnym elementem każdego treningu jest rozgrzanie swoich mięśni przed rozpoczęciem wysiłku. Pozwoli to na uniknięcie kontuzji. Po treningu warto wykonać kilka ćwiczeń schładzających, dzięki którym szybciej rozpocznie się regeneracja.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read